YEJ Bromsmotorer
YEJ-seriens motorer kan bromsa snabbt och används på mekanisk utrustning och drivmaskiner där snabb och exakt bromsning krävs.
Specifikation
| Ramstorlek | 80-280 |
| Produktion | 0,18 kW–90 kW |
| Spänning/frekvens | ≤1000V/50Hz, 60Hz |
| Skyddsgrad | IP55 (motor) 、IP23 (broms) |
| Isoleringsklass/Temperaturökningsklass | F/B |
| Monteringsarrangemang | IM B3/IM B5/IM B35/IM V1 |
| Omgivningstemperatur | -15°C~+40°C |
| Den relativa luftfuktigheten bör vara lägre än 90 %. | |
| Höjden bör vara lägre än 1000 m över havet | |
| Kylningsmetod | IC411/IC416/IC418/IC410 |
| Tull | S1 |
| Servicefaktor | 1.0 |
Förpackning
Beställningsinformation
● Denna katalog är endast en referens för användare. Vänligen ursäkta att eventuella produktändringar inte leder till ytterligare specificering i förväg. Denna katalog är endast en referens för användare. Vänligen ursäkta att eventuella produktändringar inte leder till ytterligare specificering i förväg.
● Observera märkdata vid beställning, såsom motortyp, effekt, spänning, hastighet, isolationsklass, skyddsklass, monteringstyp och så vidare.
● Vi kan designa och producera specialmotorer enligt följande enligt kundens krav:
1. speciell spänning, frekvens och effekt;
2. särskild isoleringsklass och skyddsklass;
3. med kopplingsbox på vänster sida, dubbla axeländar och specialaxel;
4. högtemperaturmotor eller lågtemperaturmotor;
5. används på platå eller utomhus;
6. högre effekt eller särskild servicefaktor;
7. med värmare, PT100 för lager eller lindning, PTC och så vidare;
8. med kodare, isolerade lager eller isolerad lagerstruktur;
9. med andra krav.








