IE5-effektivitetsmotor
IE5-seriens motorer är burinduktionsmotorer konstruerade i enlighet med IEC60034-30-standarderna och IE5 energieffektivitet.
Specifikation
| Standard | IEC60034-30 |
| Ramstorlek | 80-355 |
| Produktion | 0,75 kW–315 kW |
| Effektivitetsklass | IE5 |
| Spänning/frekvens | ≤1000V/50Hz |
| Skyddsgrad | IP55/IP56/IP65/IP66 |
| Isoleringsklass/Temperaturökningsklass | F/B |
| Monteringsarrangemang | IM B3/IM B5/IM B35/IM V1 |
| Omgivningstemperatur | -15°C ~+40°C |
| Den relativa luftfuktigheten bör vara mindre än 90 % | |
| Höjden bör vara lägre än 1000 m över havet | |
| Kylningsmetod | IC411/IC416/IC418/IC410 |
| Tull | S1 |
| Servicefaktor | 1.0 |
Fabriksproduktionsprocess
Beställningsinformation
● Denna katalog är endast avsedd för användarens information. Vi ber om ursäkt för att eventuella ändringar av produkten kommer inga ytterligare anmärkningar att göras i förväg.
● Observera vid beställning märkdata, såsom motortyp, effekt, spänning, hastighet, isolationsklass, skyddsklass, monteringsmetod etc.
● Vi kan designa och tillverka specialmotorer enligt kundens krav enligt följande
1. speciella spänningar, frekvenser och effekter
2. speciella isolerings- och skyddsklasser
3. med vänsterkopplingslåda, dubbla axeländar och specialaxlar
4. Högtemperaturmotorer eller lågtemperaturmotorer.
5. Användning i höglandet eller utomhus
6. Högre effekt eller speciella servicefaktorer
7. med uppvärmning, lager eller lindningar PT100, PTC, etc.
8. med kodare, isolerade lager eller isolerad lagerkonstruktion.
9. Övriga krav.
Om någon av dessa artiklar är av intresse för dig, vänligen meddela oss. Vi ger dig gärna en offert när vi mottagit dina detaljerade specifikationer. Vi har våra egna specialiserade FoU-ingenjörer för att möta alla dina krav. Vi ser fram emot att få dina förfrågningar snart och hoppas få möjlighet att samarbeta med dig i framtiden. Välkommen att ta en titt på vår organisation.







