SCZ-serien synkrona reluktansmotorer
SCZ-serien synkrona reluktansmotorer är oberoende konstruerade. Motorn är en trefas elmotor med en magnetiskt anisotropisk rotorstruktur, som använder IEC-standardramstorleksdesign för att möta kundernas olika behov och kan tillhandahålla IE5-, IE4- och IE3-serieprodukter, inklusive ren synkron reluktansmotor.
Specifikation
| Standard | IEC60034 |
| Ramstorlek | H80-315mm |
| Nominell effekt | 0,75 kW–200 kW |
| Grader eller energieffektivitet | IE5 |
| Spänning och frekvens | 400V/50Hz |
| Skyddsgrader | IP55 |
| Isoleringsgrader/Temperaturökning | F/B |
| Installationsmetod | B3, B5, B35, V1 |
| Omgivningstemperatur | -15°C ~+40°C |
| Den relativa luftfuktigheten bör vara mindre än 90 % | |
| Höjden bör vara lägre än 1000 m över havet | |
| Kylningsmetod | IC411 |
| Tull | S1 |
| Servicefaktor | 1.0 |
Beställningsinformation
● Denna katalog är endast en referens för användare. Vänligen ursäkta att eventuella produktändringar inte leder till ytterligare specificering i förväg. Denna katalog är endast en referens för användare. Vänligen ursäkta att eventuella produktändringar inte leder till ytterligare specificering i förväg.
● Observera märkdata vid beställning, såsom motortyp, effekt, spänning, hastighet, isolationsklass, skyddsklass, monteringstyp och så vidare.
● Vi kan designa och producera specialmotorer enligt följande enligt kundens krav:
1. speciell spänning, frekvens och effekt;
2. särskild isoleringsklass och skyddsklass;
3. med kopplingsbox på vänster sida, dubbla axeländar och specialaxel;
4. högtemperaturmotor eller lågtemperaturmotor;
5. används på platå eller utomhus;
6. högre effekt eller särskild servicefaktor;
7. med värmare, PT100 för lager eller lindning, PTC och så vidare;
8. med kodare, isolerade lager eller isolerad lagerstruktur;
9. med andra krav.










