IE4-effektivitetsmotor
IE4-seriens motorer är burinduktionsmotorer konstruerade i enlighet med IEC-standarder och IE4-energieffektivitet.
Specifikation
| Standard | IEC60034-30 |
| Ramstorlek | 80-355 |
| Produktion | 0,75 kW–315 kW |
| Effektivitetsklass | IE4 |
| Spänning/frekvens | ≤1000V/50Hz, 60Hz |
| Skyddsgrad | IP55/IP56/IP65/IP66 |
| Isoleringsklass/Temperaturökningsklass | F/B |
| Monteringsarrangemang | IM B3/IM B5/IM B35/IM V1 |
| Omgivningstemperatur | -15°C ~+40°C |
| Den relativa luftfuktigheten bör vara mindre än 90 % | |
| Höjden bör vara lägre än 1000 m över havet | |
| Kylningsmetod | IC411/IC416/IC418/IC410 |
| Tull | S1 |
| Servicefaktor | 1.0 |
Förpackning
Beställningsinformation
● Denna katalog är endast en referens för användare. Vänligen ursäkta att eventuella produktändringar inte leder till ytterligare specificering i förväg. Denna katalog är endast en referens för användare. Vänligen ursäkta att eventuella produktändringar inte leder till ytterligare specificering i förväg.
● Observera märkdata vid beställning, såsom motortyp, effekt, spänning, hastighet, isolationsklass, skyddsklass, monteringstyp och så vidare.
● Vi kan designa och producera specialmotorer enligt följande enligt kundens krav:
1. Speciell spänning, frekvens och effekt;
2. Särskild isoleringsklass och skyddsklass;
3. Med kopplingsbox på vänster sida, dubbla axeländar och specialaxel;
4. Högtemperaturmotor eller lågtemperaturmotor;
5. Används på platå eller utomhus;
6. Högre effekt eller särskild servicefaktor;
7. Med värmare, PT100 för lager eller lindning, PTC och så vidare;
8. Med kodare, isolerade lager eller isolerad lagerstruktur;
9. Med andra krav.








