IE1 Effektivitetsmotor
Specifikation
| Standard | IEC60034-30 |
| Ramstorlek | 80-355 |
| Produktion | 0,18 kW–315 kW |
| Effektivitetsklass | IE1 |
| Spänning/frekvens | ≤1000V/50Hz, 60Hz |
| Skyddsgrad | IP55/IP56/IP65/IP66 |
| Isoleringsklass/Temperaturökningsklass | F/B |
| Monteringsarrangemang | IM B3/IM B5/IM B35/IM V1 |
| Omgivningstemperatur | -15°C ~+40°C |
| Den relativa luftfuktigheten bör vara mindre än 90 % | |
| Höjden bör vara lägre än 1000 m över havet | |
| Kylningsmetod | IC411/IC416/IC418/IC410 |
| Tull | S1 |
| Servicefaktor | 1.0 |
Beställningsinformation
● Denna katalog är endast avsedd för användarens information. Vi ber om ursäkt för att vi inte har meddelat i förväg om eventuella produktändringar.
● Vid beställning, vänligen ange motortyp, effekt, spänning, hastighet, isolationsklass, skyddsklass, monteringsmetod etc.
● Vi kan designa och tillverka specialmotorer enligt kundens krav enligt följande
1. speciell spänning, frekvens och effekt
2. speciella isolerings- och skyddsklasser
3. med vänsterkopplingslåda, dubbla axeländar och specialaxlar
4. Motorer för hög eller låg temperatur.
5. Hög höjd eller utomhusbruk
6. Högre effekt eller speciella servicefaktorer
7. med uppvärmning, lager eller lindningar PT100, PTC, etc.
8. med kodare, isolerade lager eller isolerad lagerkonstruktion
9. Övriga krav.
Skriv ditt meddelande här och skicka det till oss









