IE2-effektivitetsmotor
Specifikation
| Standard | IEC60034-30 |
| Ramstorlek | 80-355 |
| Produktion | 0,18 kW–355 kW |
| Effektivitetsklass | IE2 |
| Spänning/frekvens | ≤1000V/50Hz, 60Hz |
| Skyddsgrad | IP55/IP56/IP65/IP66 |
| Isoleringsklass/Temperaturökningsklass | F\B |
| Monteringsarrangemang | IM B3/IM B5/IM B35/IM V1 |
| Omgivningstemperatur | -15°C -+40°C |
| Den relativa luftfuktigheten bör vara mindre än 90 % | |
| Höjden bör vara lägre än 1000 m över havet | |
| Kylningsmetod | IC411/IC416/IC418/IC410 |
| Tull | S1 |
| Servicefaktor | 1.0 |
Produktionsutrustning
Beställningsinstruktion
● Denna katalog är endast för kundreferens. Vi ber om ursäkt för att eventuella ändringar av produkten inte kommer att göras i förväg.
● Var uppmärksam på beställningsuppgifterna, såsom effekt, spänning, hastighet, isolationsklass, skyddsklass, installationstyp etc. för motormodellen vid beställning.
● Vi kan erbjuda skräddarsydd design och produktion av specialmotorprodukter enligt era krav.
1. Speciella spänningar, frekvenser och effekter.
2. Särskild isoleringsklass och skyddsklass;
3. Vänster sida med kopplingsbox, dubbel axelände och specialaxel;
4. Högtemperaturmotorer eller lågtemperaturmotorer;
5. I höglandet eller utomhusbruk.
6. Högre effekt eller särskild servicefaktor.
7. Med värmare, lager eller lindningar av PT100, PTC, etc.
8. Med kodare, isolerat lager eller isolerad lagerkonstruktion.
9. Övriga krav.









