YH Marine Motors
YH-seriens motorer är helt kapslade fläktkylda trefas asynkrona induktionsmotorer för marint bruk.
Specifikation
| Ramstorlek | 80-355 |
| Produktion | 0,75 kW–315 kW |
| Spänning/frekvens | ≤1000V/50Hz, 60Hz |
| Skyddsgrad | IP55/IP56/IP65/IP66 |
| Isoleringsklass/Temperaturökningsklass | F/B |
| Monteringsarrangemang | IM B3/IM B5/IM B35/IM V1 |
| Omgivningstemperatur | 0°C ~+45°C |
| Den relativa luftfuktigheten bör vara mindre än 90 % | |
| Kylningsmetod | IC411, IC416, IC418, IC410 |
| Tull | S1 |
| Servicefaktor | 1.0 |
Beställningsinformation
● Denna katalog är endast en referens för användare. Vänligen ursäkta att eventuella produktändringar inte leder till ytterligare specificering i förväg. Denna katalog är endast en referens för användare. Vänligen ursäkta att eventuella produktändringar inte leder till ytterligare specificering i förväg.
● Observera märkdata vid beställning, såsom motortyp, effekt, spänning, hastighet, isolationsklass, skyddsklass, monteringstyp och så vidare.
● Vi kan designa och producera specialmotorer enligt följande enligt kundens krav:
1. speciell spänning, frekvens och effekt;
2. särskild isoleringsklass och skyddsklass;
3. med kopplingsbox på vänster sida, dubbla axeländar och specialaxel;
4. högtemperaturmotor eller lågtemperaturmotor;
5. används på platå eller utomhus;
6. högre effekt eller särskild servicefaktor;
7. med värmare, PT100 för lager eller lindning, PTC och så vidare;
8. med kodare, isolerade lager eller isolerad lagerstruktur;
9. med andra krav.
Applikationer
Vi har avancerad produktionsteknik och strävar efter innovativa produkter. Samtidigt har den goda servicen stärkt vårt goda rykte. Vi tror att så länge du förstår vår produkt, måste du vara villig att bli partner med oss. Ser fram emot din förfrågan.








