Y-serien (IP23) Högspännings trefas asynkron induktion
Y-seriens högspänningsmotor är en asynkron induktionsmotor med kortslutningsfunktion, trefas. Motorn har skyddsklass IP23, märkspänningen är 6 kV eller 10 kV.
Specifikation
| Ramstorlek | H355–710 mm (6 kV), H450–710 mm (10 kV) |
| Nominell effekt | 220 kW–5000 kW (6 kV) 㼉 、250 kW–3550 kW (10 kV) |
| Grader av energieffektivitet | IE1 |
| Spänning och frekvens | 6 kV / 50 Hz, 10 kV / 50 Hz |
| Skyddsgrader | IP23 |
| Isoleringsgrader/Temperaturökning | F |
| Installationsmetod | B3 |
| Omgivningstemperatur | -15°C ~+40°C |
| Kylningsmetod | IC01 |
| Tull | S1 |
| Servicefaktor | 1.0 |
Beställningsinformation
● Denna katalog är endast en referens för användare. Vänligen ursäkta att eventuella produktändringar inte leder till ytterligare specificering i förväg. Denna katalog är endast en referens för användare. Vänligen ursäkta att eventuella produktändringar inte leder till ytterligare specificering i förväg.
● Observera märkdata vid beställning, såsom motortyp, effekt, spänning, hastighet, isolationsklass, skyddsklass, monteringstyp och så vidare.
● Vi kan designa och producera specialmotorer enligt följande enligt kundens krav:
1. speciell spänning, frekvens och effekt;
2. särskild isoleringsklass och skyddsklass;
3. med kopplingsbox på vänster sida, dubbla axeländar och specialaxel;
4. högtemperaturmotor eller lågtemperaturmotor;
5. används på platå eller utomhus;
6. högre effekt eller särskild servicefaktor;
7. med värmare, PT100 för lager eller lindning, PTC och så vidare;
8. med kodare, isolerade lager eller isolerad lagerstruktur;
9. med andra krav.






