YL modulära motorer
YL-seriens motorram är svetsad av stålplåt, vilket ger utmärkt styvhet och vibrationstålighet. De är tillverkade med F-isoleringsstruktur och VPI-vakuumimpregneringsprocess. Det kontinuerliga last- och lossningssystemet för lager säkerställer enkelt underhåll.
Specifikation
| Ramstorlek | 355–630 (6 kV), 400–630 (10 kV) |
| Produktion | 220 kW–1250 kW (6 kV), 220 kW–1120 kW (10 kV) |
| Spänning/frekvens | 6 kV, 10 kV/50 Hz |
| Monteringsarrangemang | IM V1 |
| Skyddsgrad | IP23 |
| Kylningsmetod | IC01 |
| Isoleringsklass | F |
| Omgivningstemperatur | -15°C ~+40°C |
| Tull | S1 |
| Servicefaktor | 1.0 |
Våra artiklar uppfyller nationella ackrediteringskrav för kvalificerade produkter av hög kvalitet, överkomliga priser och har välkomnats av människor över hela världen. Våra varor kommer att fortsätta att förbättras inom ramen för beställningen och vi ser fram emot ett samarbete med dig. Om någon av dessa produkter är av intresse för dig, vänligen meddela oss. Vi kommer att ge dig en offert när vi mottagit dina detaljerade behov.
Montering och totala mått (6KV)
| Ram nr. | Stång | N | P | M | D | E | F | G | T | LA | AC | AD | L |
| 355 | 4,6 | 880 | 1000 | 940 | 100 | 210 | 28 | 90 | 6 | 32 | 1100 | 800 | 1800 |
| 400 | 4, 6, 8, 10 | 1000 | 1150 | 1080 | 110 | 210 | 28 | 100 | 6 | 35 | 1150 | 850 | 1900 |
| 450 | 4 | 1120 | 1250 | 1180 | 120 | 210 | 32 | 109 | 6 | 35 | 1300 | 900 | 2100 |
| 6,8,10,12 | 130 | 250 | 119 | ||||||||||
| 500 | 4 | 1250 | 1400 | 1320 | 130 | 250 | 32 | 119 | 8 | 35 | 1400 | 965 | 2400 |
| 6,8,10,12 | 140 | 36 | 128 | ||||||||||
| 560 | 4 | 1400 | 1600 | 1500 | 150 | 250 | 36 | 138 | 8 | 42 | 1600 | 1100 | 2500 |
| 6,8,10,12 | 160 | 300 | 40 | 147 | |||||||||
| 630 | 4 | 1600 | 1800 | 1700 | 170 | 300 | 40 | 157 | 9 | 42 | 1800 | 1200 | 2900 |
| 6,8,10,12 | 180 | 45 | 165 |
Obs: Uppgifterna i tabellen är endast för användarens referens. Vid eventuella avvikelser från den slumpmässiga filen ska den slumpmässiga filen ha företräde.
Montering och totala mått (10 kV)
| Ram nr. | Stång | N | P | M | D | E | F | G | T | LA | AC | AD | L |
| 400 | 4,6 | 1000 | 1150 | 1080 | 110 | 210 | 28 | 100 | 6 | 35 | 1100 | 800 | 1900 |
| 450 | 4, 6, 8, 10 | 1120 | 1250 | 1180 | 110 | 210 | 28 | 100 | 6 | 35 | 1300 | 1050 | 2100 |
| 500
| 4 | 1250 | 1400 | 1320 | 130 | 210 | 32 | 119 | 8 | 35 | 1400 | 1110 | 2400 |
| 6,8,10,12 | 250 | ||||||||||||
| 560 | 4 | 1400 | 1600 | 1500 | 150 | 250 | 36 | 138 | 8 | 42 | 1600 | 1200 | 2500 |
| 6,8,10,12 | 160 | 300 | 40 | 147 | |||||||||
| 630 | 4 | 1600 | 1800 | 1700 | 170 | 300 | 40 | 157 | 9 | 42 | 1800 | 1300 | 2900 |
| 6,8,10,12 | 180 | 45 | 165 |
Obs: Uppgifterna i tabellen är endast för användarens referens. Vid eventuella avvikelser från den slumpmässiga filen ska den slumpmässiga filen ha företräde.






